English
Deutsch
RSS

Aktualności

 

 

Apoftegmaty Ojców Pustyi on-line

Portal PSPO we współpracy z Wydawnictwem Benedyktynów TYNIEC przygotowaliśmy stronę internetową z apoftegmatami Ojców Pustyni, czyli krótkimi mądrościami jakie kierowali mistrzowie duchowi do swych uczniów. Przy okazji każdy może pobrać drugiego e-booka, tym razem z wyborem apoftegmatów na temat miłości i przyjaźni.

 

 

więcej

O. Opat zaprasza na rekolekcje "Oddychać Imieniem"

Modlitwa Jezusowa jest starożytną praktyką modlitewną, która pomaga każdemu i w każdej chwili żyć w łączności z Panem Bogiem. Jej prostota i głębia sprawiają, że nie ma miejsca, sytuacji, stanu, zawodu, który uniemożliwiałby otrzymanie daru modlitwy nieustannej.

 

 

więcej

Trzy etapy działania pokusy

Mamy do czynienia z trzema etapami działania pokusy. Pierwszy jest zachętą do spełnienia swojego naturalnego pragnienia, co samo w sobie nie jest złe, ale w kontekście braku zawierzenia Bogu, skoncentrowania swojej troski na tych potrzebach, prowadzi do oderwania się od Boga i naszego ostatecznego celu, a tym samy od tego, co w życiu najważniejsze.

 

 

więcej

Darmowy E-BOOK od Wydawnictwa TYNIEC

W ramach rozpowszechniania wiedzy o tradycji modlitwy Jezusowej, Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC oferuje darmowy dostęp do e-booka poświęconego duchowej nauce Filokalii, antologii tekstów o modlitwie serca. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami akcji.

 

 

więcej

Oddychać imieniem - rekolekcje w opactwie tynieckim

Tyniecki klasztor od dłuższego czasu podejmuje inicjatywy mające na celu rozpowszechnienie wiedzy o modlitwie Jezusowej oraz wprowadzenie w jej praktykę. Oprócz naszych publikacji poświęconych tej tematyce proponujemy również udział w szczególnych rekolekcjach „Oddychać imieniem”, prowadzonych przez ojca opata Szymona Hiżyckiego.

 

 

więcej

"Praktyka modlitwy Jezusowej" - za darmo

Nasze wydawnictwo od lat pragnie przybliżać Czytelnikom wartość tradycji modlitewnych chrześcijańskiego Wschodu. Dlatego też przygotowaliśmy specjalną ofertę dla osób zainteresowanych modlitwą Jezusową. W ramach promocji można otrzymać darmowy egzemplarz książki "Praktyka modlitwy Jezusowej".

 

 

więcej

Jak działają złe duchy?

Aby dobrze zrozumieć, jak działają duchy zła i w jaki sposób doprowadzają do acedii trzeba przyjrzeć się scenie kuszenia Pana Jezusa na pustyni, którą mamy opisaną w Ewangeliach według św. Mateusza i św. Łukasza. Ewagriusz z Pontu właśnie w oparciu o refleksję nad nią doszedł do nauki o ośmiu duchach zła.

 

 

więcej

Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...