English
Deutsch
RSS

Aktualności

Oddychaj Imieniem Jezus

Benedyktyni, jako mnisi ukształtowani u swych początków w okresie Kościoła niepodzielonego, sięgają do tradycji tak Zachodu, jak i Wschodu chrześcijańskiego. Od lat Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC pragnie przybliżać swoim czytelnikom bogactwo nauki osób związanych z tymi nurtami tradycji duchowej.

 

 

więcej

Relacja z benedykcji O. Opata Szymona Hiżyckiego OSB

W święto Przejścia do Nieba Świętego Ojca Naszego Benedykta, 21 marca o godzinie 17:00, w kościele opactwa tynieckiego odbyła się uroczysta benedykcja przewielebnego ojca opata Szymona Hiżyckiego. Obrzędowi przewodniczył metropolita krakowski, kardynał Stanisław Dziwisz.

 

 

więcej

Benedykcja opata Szymona Hiżyckiego

Serdecznie zapraszamy na benedykcję opata Szymona Hiżyckiego OSB. Obrzęd, któremu przewodniczyć będzie Stanisław kardynał Dziwisz, odbędzie się w święto Przejścia do Nieba Świętego Ojca Naszego Benedykta, 21 marca o godzinie 17:00 w kościele opactwa tynieckiego.

 

 

więcej

Polskie media o rekolekcjach ze św. Hildegardą

Dnia 21 lutego zakończyły się w naszym klasztorze kolejne rekolekcje z postem według św. Hildegardy z Bingen. W tym roku, z racji Wielkiego Postu oraz wzrastającego zainteresowania benedyktyńską Doktor Kościoła towarzyszyło im również znaczne zainteresowanie mediów (m.in. TVP1 i TVN). Zapraszamy do obejrzenia materiałów na ten temat.

 

 

więcej

Wielki Post w Opactwie i na PSPO

W tegoroczną Środę Popielcową serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wielkopostnych rekolekcjach portalu PSPO. Raz w tygodniu ukazywać się będą rozważania o. opata Szymona Hiżyckiego oparte o myśl wielkiego ascety i mistrza duchowego, Ewagriusza z Pontu.

 

 

więcej

Ciąg dalszy obchodów jubileuszu ojca Leona

26 grudnia minionego roku wspólnota tyniecka celebrowała jubileusz 85 lat życia ojca Leona Knabita, cenionego rekolekcjonisty, autora książek, obecnego od lat w polskiej przestrzeni medialnej – telewizyjnej i internetowej. Z tej okazji Wydawnictwo TYNIEC, we współpracy z portalem PSPO, przygotowało szereg pamiątek związanych z osobą Dostojnego Jubilata.

 

 

więcej

Pierwsza profesja br. Pawła

W tegoroczne święto Ofiarowania Pańskiego w czasie Eucharystii odprawianej pod przewodnictwem p.o. opata, swe pierwsze śluby monastyczne złożył br. Paweł Szymon Ehrhard. Nasza wspólnota przeżywała w tym dniu podwójną radość, ciesząc się z nowego profesa oraz świętując Dzień Życia Konsekrowanego, obchodzony w Kościele właśnie drugiego lutego.

 

 

więcej

Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...