English
Deutsch
RSS

Aktualności

+ Rekolekcje  |  Warsztaty  |  Warsztaty dla dzieci  |  Dom Gości +


 

 

Koszulki KEEP CALM and ORA et LABORA

Postanowiliśmy “zaryzykować” i zaproponować zupełnie nową i wyjątkową koszulkę Keep Calm and Ora et Labora. Naszym przewodnim hasłem stała się dewiza wypływająca z Reguły św. Benedykta, a z którą zapewne spotkaliście się, czyli ORA et LABORA (módl się i pracuj).

 

 

więcej

Kontemplatywna modlitwa na dziś

Z wielką radością oddajemy do rąk czytelników naszą najnowszą pozycję książkową „Medytacja Chrześcijańska” autorstwa Ernesta E. Larkina OCarm. Autor podejmuje bardzo ważny temat modlitwy w wersji Johna Maina OSB, którą popularnie nazywamy medytacją chrześcijańską.

 

 

więcej

Dzień św. Benedykta [fotorelacja]

11 lipca w naszym Opactwie obchodziliśmy uroczystość św. Benedykta – z tej okazji zorganizowaliśmy specjalne spotkanie, podczas którego zapoznaliśmy się z historią powrotu benedyktynów do Tyńca i wspominaliśmy dwie ważne postacie z życia wspólnoty tynieckiej: Mateusza Skibiniewskiego OSB i Piotra Rostworowskiego OSB/EC.

 

więcej

Spotkanie Ojca Leona z Ambasadorem USA

2 lipca z okazji 40-lecia otwarcia w Krakowie Konsulatu amerykańskiego i 238. rocznicy uzyskania niepodległości przez USA, konsulat zorganizował tradycyjne spotkanie  u stóp  Kopca Kościuszki, na które został zaproszony Ojciec Leon Knabit OSB.

 

 

więcej

Wizyta Ambasadora Izraela

30 czerwca wizytę w naszym Opactwie złożył Ambasador Izraela w Polsce Zvi Rav-Ner, któremu towarzyszyła małżonka. Ambasadora oficjalnie przywitał o. Konrad Małys, następnie goście zwiedzili klasztor, wysłuchali koncertu chorałowego oraz odwiedzili nową wystawę czasową poświęconą tematyce ogrodów klasztornych.

 

więcej

970-lecie fundacji klasztoru oraz 75-lecie powrotu benedyktynów do Tyńca

W ostatnią niedzielę (29 czerwca) przeżywaliśmy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym roku był to szczególny czas, na który złożyły się dwa jubileusze: 970-lecie fundacji klasztoru oraz 75-lecie powrotu benedyktynów do Tyńca.

 

 

 

więcej

Obłóczyny br. Leonarda

Po I Nieszporach uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła w kapitularzu gotyckim odbyły się obłóczyny br. Leonarda, który został przyjęty do nowicjatu i rozpoczął roczny okres ścisłego rozeznawania powołania benedyktyńskiego.

 

 

 

więcej

Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...