English
Deutsch
RSS

Aktualności

Rozmowy o śmierci

O książce napisano już wiele, lecz nasz mnich zapragnął sam nieco pomedytować nad pytaniem, które trapi wielu: czy warto w ogóle rozmawiać o śmierci, czy warto się nią przejmować? Czy trzeba się jej bać? A może można… nie bać się jej wcale? Możecie domyślić się, jakiej odpowiedzi udzieli benedyktyn.

 

 

więcej

Nowa wystawa w opactwie tynieckim

Zapraszamy na wernisaż nowej wystawy w naszym klasztorze, który obędzie się 21 kwietnia o godz. 17:30. Ekspozycja, zatytułowana „Krzyżem, piórem i pługiem – benedyktyni w chrystianizacji Polski”, nawiązuje tematycznie do tegorocznego jubileuszu chrztu Polski.

 

 

więcej

Czego uczą nas Ojcowie Pustyni? Wywiad z opatem tynieckim

Swe pytania redaktor Ziomber skierował do tynieckiego opata, o. Szymona Hiżyckiego, który nie tylko doktoryzował się na podstawie traktaktów egzegetycznych Ewagriusza z Pontu, ale w „tu i teraz” Tyńca i polskiego Kościoła nieustannie stara się o popularyzację spuścizny Ojców Pustyni.

 

 

więcej

Pierwsza taka opaska. Modlitwa o egzorcyzm

Brzmi groźnie? Bez obaw – litery umieszczone na silikonie to inicjały słów znanych tym, którzy noszą medalik św. Benedykta: Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana, Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas (idź precz, szatanie, nie kuś mnie do próżności, złe jest to, co podsuwasz, sam pij truciznę).

 

 

więcej

Ojciec Leon na Targach Wydawców Katolickich

W krótkim klipie wideo nasz tyniecki mnich pozdrawia wszystkich czytelników i dzieli się wielkanocną radością. Oprócz tego jednak mamy jeszcze jeden powód do radowania się – wielkimi krokami zbliżają się Targi Wydawców Katolickich w Warszawie. Odbędą się one w dniach 7–10 kwietnia w Arkadach Kubickiego pod Zamkiem Królewskim.

 

 

więcej

"Dusza z ciała wyleciała. Rozmowy o śmierci i nie tylko"

Po wielu zapowiedziach wreszcie jest: najnowsza publikacja ojca Leona Knabita. Tym razem jest to wywiad-rzeka, a ściślej rzecz biorąc, tom dwunastu rozmów, które z tynieckim mnichem przeprowadził dziennikarz Łukasz Wojtusik. Pytania i odpowiedzi rozmówców krążą wokół tematu umierania, ale niejednokrotnie zataczają szersze kręgi.

 

 

więcej

Życzenia wielkanocne 2016

U progu Triduum Paschalnego wspólnota benedyktynów tynieckich wraz ze swoim opatem, o. Szymonem Hiżyckim, składa wszystkim pozostającym w więzi z naszym klasztorem serdeczne życzenia pokoju i wielkanocnej radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy do obejrzenia filmu ze słowem ojca opata.

 

 

więcej

Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...