English
Deutsch
RSS

Aktualności

+ Rekolekcje  |  Warsztaty  |  Warsztaty dla dzieci  |  Dom Gości +


 

 

Najnowsza książka o historii egipskich mnichów

Dzięki Wydawnictwu TYNIEC mamy dziś okazję uchwycić historię egipskich mnichów w całości — od strony duchowej (dzięki „Apoftegmatom”, pismom Ewagriusza z Pontu, „Żywotowi św. Antoniego” etc.) oraz od strony mniszej codzienności w jej pełniejszym wymiarze.

 

 

więcej

O. Marian Kanior odszedł do wieczności

W dniu wczorajszym zmarł nasz Współbrat Ojciec Marian Kanior OSB. W najbliższą sobotę (30 sierpnia) o godz. 11.00 odbędzie się pogrzeb w kościele tynieckim. Módlmy się o pokój i wieczną radość dla zmarłego.

 

 

 

 

więcej

Czytanie Częstochowskiej Ikony

Naszą rzeczywistość zalewają obrazy. Triumfują we wszystkich środowiskach społecznych, na ulicach, w miejscu pracy, docierają aż do głębi serca przez prasę i ekran telewizji. Spojrzenie głębsze na Ikonę i przyjęcie wschodniego sposobu rozumienia ikony, może być punktem wyjścia do moich spotkań z Matką w Ikonie Jasnogórskiej.

 

więcej

Pierwsze śluby br. Jakuba

Tegorocznej Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia), oprócz wspomnienia tajemnicy dnia oraz tradycyjnego obrzędu poświęcenia polnych kwiatów i ziół towarzyszyło ważne dla wspólnoty tynieckiej wydarzenie. Tego dnia br. Jakub złożył swoje pierwsze, czasowe śluby zakonne.

 

 

więcej

Ostatni miesiąc wakacji w Opactwie tynieckim

Ostatni miesiąc wakacji zapowiada się ciekawie w naszym klasztorze. Wybraliśmy dla Was 3 oferty rekolekcji i warsztatów orgnizowanych przez Benedyktyński Instytut Kultury, jak również nowości z naszego Wydawnictwa Benedyktynów TYNIEC.

 

 

 

więcej

75-lecie powrotu benedyktynów do Tyńca

30 lipca 2014 r. obchodzimy wyjątkową rocznicę 75-lecia powrotu benedyktynów na wzgórze tynieckie. Z tej okazji pragniemy zaprosić na wystawę "Tyniec w malarstwie i w rycinie", którą będzie można zobaczyć od 30 lipca do 31 sierpnia.

 

 

 

więcej

Koszulki KEEP CALM and ORA et LABORA

Postanowiliśmy “zaryzykować” i zaproponować zupełnie nową i wyjątkową koszulkę Keep Calm and Ora et Labora. Naszym przewodnim hasłem stała się dewiza wypływająca z Reguły św. Benedykta, a z którą zapewne spotkaliście się, czyli ORA et LABORA (módl się i pracuj).

 

 

więcej

Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...