English
Deutsch
RSS

Aktualności

Kalendarz liturgiczny na rok 2016 r.

Kalendarz liturgiczny, który Wam udostępniamy, jest wewnętrznym kalendarzem tynieckiego klasztoru. Zawiera on informacje o obchodach oficjum każdego dnia oraz o formularzu mszalnym.

 

 

 

 

więcej

Ojca Leona myśli na dobry dzień

Drodzy Czytelnicy – wiemy, że wielu z Was ceni sobie działalność i twórczość ojca Leona Knabita, którego teksty i notki regularnie publikujemy na naszym portalu. Książki tynieckiego mnicha ciągle znajdują nowych miłośników, a ci, którzy z ojcem Leonem spotkali się już przed laty, często wracają do jego duchowych konferencji, komentarzy biblijnych, kazań, wywiadów, a także anegdot i żartów.

 

 

więcej

"Modlitwa Jezusowa" głosem tynieckiego mnicha

Nasze wydawnictwo przygotowało dla Was dotychczas już kilka audiobooków, między innymi Regułę św. Benedykta oraz Rozmowy o modlitwie św. Jana Kasjana. Na nagraniu tych ostatnich mogliście usłyszeć głos naszego mnicha, ojca Jana Pawła Konobrodzkiego. Po raz kolejny poprosiliśmy ojca Jana Pawła o współpracę ze względu na jego świetne przygotowanie oraz autentyzm; cieszymy się, że tekst mocno osadzony w tradycji mniszej jest czytany właśnie przez mnicha.

 

 

więcej

Obłóczyny w opactwie tynieckim

W środę 11 listopada w naszym klasztorze zostali obłóczeni dwaj bracia postulanci, Wawrzyniec Lisowski i Mateusz Śliwiński, rozpoczynając tym samym nowicjat kanoniczny. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

 

 

więcej

Otwarcie warsztatu garncarskiego w opactwie tynieckim

W środę 12 listopada o godz. 15:00 o. opat Szymon Hiżycki dokonał otwarcia i poświęcenia warsztatu garncarskiego w naszym klasztorze. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

 

 

 

 

więcej

Opactwo tynieckie wyróżnione

5 listopada br. w Opolu odbyła się ogólnopolska gala podsumowująca tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa. Podczas Gali wręczono wyróżnienia organizatorom EDD oraz marszałkom województw w uznaniu za zaangażowanie w promocję EDD i wspieranie działań na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego. Wśród miejsc wyróżnionych w Województwie Małopolskim znalazło się opactwo Benedyktynów w Tyńcu.

 

 

więcej

"List" Guigona Kartuza do pobrania za darmo!

Po raz kolejny pragniemy Wam udostępnić cenny tekst poświęcony duchowości chrześcijańskiej. Tym razem jest to „List o życiu kontemplacyjnym” Guigona, kartuskiego mnicha. O tym, jak zdobyć darmowy E-BOOK i co w nim znajdziecie – w rozwinięciu newsa.

 

 

więcej

Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...