English
Deutsch
RSS

Aktualności

Życzenia wielkanocne 2015

Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, a oświecona jasnością Króla wieków, poczuj, że wolna jesteś od mroku, co świat okrywa! Z okazji świąt Wielkiej Nocy, dzieląc się paschalną radością, ojciec opat Szymon Hiżycki wraz z tyniecką wspólnotą składa wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

 

 

więcej

Triduum Paschalne w Opactwie tynieckim

U progu Wielkiego Tygodnia publikujemy plan obchodów Triduum Paschalnego w naszym klasztorze. W tych dniach będziemy celebrować największe tajemnice naszej wiary. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w benedyktyńskiej liturgii Wielkiej Nocy.

 

 

więcej

Obłóczyny brata Antoniego

Po ukończeniu sześciomiesięcznego postulatu w naszym klasztorze, brat Antoni Leńczowski został przyjęty do kanonicznego nowicjatu. Początek tego okresu ścisłej próby zawsze zaznacza się ceremonią obłóczyn – postulant zostaje przyobleczony w benedyktyński habit, otrzymuje Regułę św. Benedykta i od tej pory jest już nowicjuszem.

 

 

więcej

Oddychaj Imieniem Jezus

Benedyktyni, jako mnisi ukształtowani u swych początków w okresie Kościoła niepodzielonego, sięgają do tradycji tak Zachodu, jak i Wschodu chrześcijańskiego. Od lat Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC pragnie przybliżać swoim czytelnikom bogactwo nauki osób związanych z tymi nurtami tradycji duchowej.

 

 

więcej

Relacja z benedykcji O. Opata Szymona Hiżyckiego OSB

W święto Przejścia do Nieba Świętego Ojca Naszego Benedykta, 21 marca o godzinie 17:00, w kościele opactwa tynieckiego odbyła się uroczysta benedykcja przewielebnego ojca opata Szymona Hiżyckiego. Obrzędowi przewodniczył metropolita krakowski, kardynał Stanisław Dziwisz.

 

 

więcej

Benedykcja opata Szymona Hiżyckiego

Serdecznie zapraszamy na benedykcję opata Szymona Hiżyckiego OSB. Obrzęd, któremu przewodniczyć będzie Stanisław kardynał Dziwisz, odbędzie się w święto Przejścia do Nieba Świętego Ojca Naszego Benedykta, 21 marca o godzinie 17:00 w kościele opactwa tynieckiego.

 

 

więcej

Polskie media o rekolekcjach ze św. Hildegardą

Dnia 21 lutego zakończyły się w naszym klasztorze kolejne rekolekcje z postem według św. Hildegardy z Bingen. W tym roku, z racji Wielkiego Postu oraz wzrastającego zainteresowania benedyktyńską Doktor Kościoła towarzyszyło im również znaczne zainteresowanie mediów (m.in. TVP1 i TVN). Zapraszamy do obejrzenia materiałów na ten temat.

 

 

więcej

Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...