English
Deutsch
RSS

Aktualności

Śluby wieczyste brata Brunona

12 kwietnia, w ostatni dzień Oktawy Wielkanocy, w niedzielę Miłosierdzia Bożego, brat Brunon Koniecko złożył profesję uroczystą w obecności ojca opata Szymona Hiżyckiego i wszystkich członków tynieckiej wspólnoty. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

 

więcej

Zaproszenie od Ojca Opata Szymona Hiżyckiego OSB

Mnisi kochają książki – święty Benedykt nakazał w swej „Regule”, by jego duchowi synowie znali sztukę czytania i pisania oraz by lektura Pisma Świętego i dzieł Ojców pozostawała istotną częścią ich życia klasztornego. Ten duch nie zginął – przetrwał, zyskując nowe formy.

 

 

więcej

Wydawnictwo TYNIEC na Targach Książki w Warszawie

W dniach 16–19 kwietnia odbędą się doroczne Targi Wydawców Katolickich w Warszawie. Impreza gromadzi dziesiątki chrześcijańskich wydawców z Polski i zagranicy i jest jednym z najważniejszych wydarzeń tego typu w Polsce. Wszystkich zainteresowanych publikacjami naszego wydawnictwa zapraszamy na stoisko nr 82 w Arkadach Kubickiego.

 

 

więcej

O modlitwie Jezusowej w Tok FM

W ramach audycji radia Tok FM, „Krakowskie Przedmieście”, redaktor Łukasz Wojtusik przeprowadził z ojcem opatem Szymonem Hiżyckim rozmowę poświęconą modlitwie Jezusowej. Rozmówcy poszukują początków, próbują ją zdefiniować, jednocześnie starając się uchwycić jej bogatą różnorodność. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

 

więcej

Życzenia wielkanocne 2015

Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, a oświecona jasnością Króla wieków, poczuj, że wolna jesteś od mroku, co świat okrywa! Z okazji świąt Wielkiej Nocy, dzieląc się paschalną radością, ojciec opat Szymon Hiżycki wraz z tyniecką wspólnotą składa wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

 

 

więcej

Triduum Paschalne w Opactwie tynieckim

U progu Wielkiego Tygodnia publikujemy plan obchodów Triduum Paschalnego w naszym klasztorze. W tych dniach będziemy celebrować największe tajemnice naszej wiary. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w benedyktyńskiej liturgii Wielkiej Nocy.

 

 

więcej

Obłóczyny brata Antoniego

Po ukończeniu sześciomiesięcznego postulatu w naszym klasztorze, brat Antoni Leńczowski został przyjęty do kanonicznego nowicjatu. Początek tego okresu ścisłej próby zawsze zaznacza się ceremonią obłóczyn – postulant zostaje przyobleczony w benedyktyński habit, otrzymuje Regułę św. Benedykta i od tej pory jest już nowicjuszem.

 

 

więcej

Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...