English
Deutsch
RSS

Aktualności

+ Rekolekcje  |  Warsztaty  |  Warsztaty dla dzieci  |  Dom Gości +


 

 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2014

Wielkanoc to wielkie święta życia. Zmartwych- wstanie to pokonanie śmierci, przetarcie drogi od śmierci do życia. Na ten świąteczny, wyjątkowy czas przesyłamy Wszystkim życzenia wielkanocne. Niech Chrystus zagości w sercu każdego z Was i napełni je pokojem, nadzieją i miłością, abyście czuli Jego bliskość każdego dnia!


więcej

Triduum Paschalne w opactwie

Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwych- wstania Jezusa Chrystusa to szczyt całego roku liturgicznego. Pragniemy dzielić się z Wami bogactwem i pięknem tych świętych dni. Dlatego zapraszamy do naszego opactwa, gdzie razem z tyniecką Wspólnotą mnichów, będzie Wam dane odnaleźć głębię liturgii, wyczekiwania i radości. 

 

więcej

Obłóczyny oraz udzielenie posług lektoratu i akolitatu

W święto przejścia do nieba świętego Benedykta, 21 marca, odbyły się obłóczyny Br. Romana, który rozpoczął nowicjat kanoniczny. Natomiast w sobotę, 12 kwietnia, podczas Mszy świętej konwentualnej o 6.30 P. O. Przeor Konrad Małys udzielił posług lektoratu i akolitatu Br. Wojciechowi Wójtowiczowi i Br. Jarosławowi Kurkowi.

 

więcej

Mamy dla Was ciekawą propozycję

Ojcowie Pustyni mają tę wielką zaletę, że piszą o sprawach zawiłych, ale prostym i konkretnym językiem, bez zbędnych upiększeń, bezpośrednio, czasami aż za bardzo. Powstaje pytanie: drogi Czytelniku, czy jesteś gotowy na podróż z Ojcami Pustyni? Ich nauka jest jakby lustrem, w którym widzisz samego siebie.

 

więcej

Nowa odsłona portalu PSPO

Portal PSPO, przygotowany i prowadzony przez benedyktynów z opactwa tynieckiego, to miejsce szczególne i jedyne w swoim rodzaju. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: PSPO to pierwsze centrum on-line, w którym zgromadziliśmy dla Was staro- żytne i współczesne teksty duchowości benedyk- tyńskiej. Serdecznie zapraszamy! 

 

więcej

Zwiedzanie klasztoru w języku hebrajskim

Miło nam poinformować, że istnieje możliwość zwiedzania naszego opactwa w języku hebrajskim. W ten sposób chcemy nawiązać do idei klasztoru jako miejsca spotkania, zapewniającego przestrzeń dialogu i zrozumienia. Chodzi też o podkreślenie wielkiego dziedzictwa żydowskiego, któremu tak dużo zawdzięczamy.

 

więcej

Kolokwium habilitacyjne dra Michała Gronowskiego OSB

We wtorek, 4 lutego, o godzinie 11.00 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Kato- wicach odbyło się kolokwium habilitacyjne naszego współbrata, dra Michała Gronowskiego. Tematem jego rozprawy habilitacyjnej był "Spór o tradycję. Cluny oczyma swoich i obcych: pomiędzy pochwałą a negacją". Serdecznie gratulujemy!

 

więcej

Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...