English
Deutsch
RSS

Aktualności

+ Rekolekcje  |  Warsztaty  |  Warsztaty dla dzieci  |  Dom Gości +


 

 

Pierwsze śluby br. Jakuba

Tegorocznej Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia), oprócz wspomnienia tajemnicy dnia oraz tradycyjnego obrzędu poświęcenia polnych kwiatów i ziół towarzyszyło ważne dla wspólnoty tynieckiej wydarzenie. Tego dnia br. Jakub złożył swoje pierwsze, czasowe śluby zakonne.

 

 

więcej

Ostatni miesiąc wakacji w Opactwie tynieckim

Ostatni miesiąc wakacji zapowiada się ciekawie w naszym klasztorze. Wybraliśmy dla Was 3 oferty rekolekcji i warsztatów orgnizowanych przez Benedyktyński Instytut Kultury, jak również nowości z naszego Wydawnictwa Benedyktynów TYNIEC.

 

 

 

więcej

75-lecie powrotu benedyktynów do Tyńca

30 lipca 2014 r. obchodzimy wyjątkową rocznicę 75-lecia powrotu benedyktynów na wzgórze tynieckie. Z tej okazji pragniemy zaprosić na wystawę "Tyniec w malarstwie i w rycinie", którą będzie można zobaczyć od 30 lipca do 31 sierpnia.

 

 

 

więcej

Koszulki KEEP CALM and ORA et LABORA

Postanowiliśmy “zaryzykować” i zaproponować zupełnie nową i wyjątkową koszulkę Keep Calm and Ora et Labora. Naszym przewodnim hasłem stała się dewiza wypływająca z Reguły św. Benedykta, a z którą zapewne spotkaliście się, czyli ORA et LABORA (módl się i pracuj).

 

 

więcej

Kontemplatywna modlitwa na dziś

Z wielką radością oddajemy do rąk czytelników naszą najnowszą pozycję książkową „Medytacja Chrześcijańska” autorstwa Ernesta E. Larkina OCarm. Autor podejmuje bardzo ważny temat modlitwy w wersji Johna Maina OSB, którą popularnie nazywamy medytacją chrześcijańską.

 

 

więcej

Dzień św. Benedykta [fotorelacja]

11 lipca w naszym Opactwie obchodziliśmy uroczystość św. Benedykta – z tej okazji zorganizowaliśmy specjalne spotkanie, podczas którego zapoznaliśmy się z historią powrotu benedyktynów do Tyńca i wspominaliśmy dwie ważne postacie z życia wspólnoty tynieckiej: Mateusza Skibiniewskiego OSB i Piotra Rostworowskiego OSB/EC.

 

więcej

Spotkanie Ojca Leona z Ambasadorem USA

2 lipca z okazji 40-lecia otwarcia w Krakowie Konsulatu amerykańskiego i 238. rocznicy uzyskania niepodległości przez USA, konsulat zorganizował tradycyjne spotkanie  u stóp  Kopca Kościuszki, na które został zaproszony Ojciec Leon Knabit OSB.

 

 

więcej

Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...